Hosting, domeny, certyfikaty SSL
Hosting, domeny, certyfikaty ssl - netwave.pl
Od 2005 roku...
 • Prawdopodobnie najtańsze domeny globalne na rynku mogą być Twoje. Bez promocji, ukrytych kosztów, bez konieczności przedłużania.
  Tanie domeny globalne
  już od 25.00 zł netto/rok.
 • Zarejestruj popularną domenę europejską .EU w nowej, obniżonej cenie. Ponadto 360 innych typów domen internetowych do wyboru.
  Tanie domeny .EU
  już od 8.13 zł netto/rok.
 • Promocja na hosting. Wybierz pakiet waveS, waveM, waveL, waveXL lub waveXXL z dowolną domeną .PL (polską) lub .EU (europejską) na 1 rok gratis.
  Hosting + domena gratis
  Pakiety od 50.00 zł netto/rok.

Domeny - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Jakie są adresy DNS serwerów netwave?
Nasze adresy DNS to: dns1.netwave.pl oraz dns2.netwave.pl
Kiedy muszę podać adresy serwerów DNS
Rejestrując domenę zawsze należy podać adresy serwerów DNS serwera, na którym będzie umieszczona strona, poczta. W przypadku rejestracji domeny na naszej stronie i założeniu, że będzie ona przypisana do konta hostingowego posiadanego w naszej firmie, serwery DNS są domyślnie wpisane w formularzu, także nie ma potrzeby ich podawania.
Posiadam domenę u innego rejestratora ale chciałbym ją przenieść do netwave.pl, co muszę zrobić.
W przypadku posiadania domeny u innego rejestratora należy do niego wystąpić z prośbą o wydanie kodu autoryzującego transfer (Authinfo - domeny polskie / Authcode - pozostałe). Przeważnie wystarczy przesłać e-mail do rejestratora z taką prośbą. Jeżeli nie są związani Państwo żadną umową promocyjną i nie ma innych przeciwwskazań to operator ma obowiązek bezzwłocznego i bezpłatnego wydania kodu. W momencie otrzymania kodu należy go przesłać do nas wraz pełnymi danymi abonenta. Po rozpoczęciu przez nas transferu otrzymają Państwa e-mail (na adres abonenta domeny) z prośbą o weryfikację i akceptację transferu. Potwierdzenie kończy cały proces i domena zostaje automatycznie przeniesiona do naszej firmy.
Podczas zmiany DNS'ów otrzymuję błąd: Strefa SOA dla domeny: nazwadomeny.pl nie jest dostępna na serwerze dns: dns1.netwave.pl...
Niektórzy rejestratorzy wymagają aby domena była przypisana do serwera przed zmianą DNS'ów. W celu przypisania domeny do Państwa konta prosimy zalogować się do cpanel'u i skorzystać z opcji Domeny główne lub Domeny dodatkowe w celu przypisania domeny do konta.
Domeny polskie - konstrukcja i możliwości
Domeny polskie dzielimy na trzy typy: - .pl - domeny funkcjonalne - rozszerzenie składa się z dwóch członów np. .com.pl, .org.pl, .net.pl itp. - regionalne - rozszerzenie składa się z nazwy miasta i .pl np. warszawa.pl. Uniwersalna nazwa domeny może zawierać litery, cyfry oraz znak myślnika. Domeny IDN mogą także zawierać polskie znaki (z ogonkami).
Domeny polskie - jaka nazwa, jakie rozszerzenie?
W wyborze domeny nie ma reguł, aczkolwiek są pewne zalecenia odnośnie rozszerzeń. W domenach funkcjonalnych domena org.pl zalecana jest dla organizacji, .edu.pl dla podmiotów związanych z edukacją itd. Państwo rejestrując domenę, mogą ale nie muszą brać pod uwagę tych zaleceń. Przy wyborze nazwy jest podobnie. Dobrze, jeżeli nazwa jest krótka i prosta - łatwo kojarzona np. z nazwą firmy, działalnością serwisu, ale jeżeli wpiszą Państwo długą nazwę składającą się z kilku członów rozdzielonych myślnikami (lub nie) to taka domena także będzie poprawna i będzie działała tak samo jak inne.
Czym jest transfer domeny?
Transfer domeny to przeniesienie domeny od innego rejestratora (w tym również NASK) do netwave s.c. Transferu domeny można dokonać w każdej chwili przed wygaśnięciem jej terminu ważności (w przypadku uregulowanych wszystkich płatności na rzecz obecnego rejestratora).
Kiedy wykonać transfer domeny?
W celu uzyskania odpowiedzi na to pytanie zapraszamy na stronę: Transfer domeny
Czym jest kod AuthInfo/Authcode?
Kod AuthInfo/Authcode to kod autoryzujący transfer domeny. Ważność wydanego kodu to około 30 dni i jest on zmieniany po każdym przedłużeniu lub transferze domeny do innego operatora. W celu uzyskania większej ilości informacji o transferze domen i kodach autoryzujących (AuthInfo/Authcode) zapraszamy na stronę: Transfer domeny
Przeprowadziłem się/sprzedałem domenę/założyłem firmę i chcę zmienić dane rejestracyjne domeny.
Domenę charakteryzują dwa typy danych:
 • dane abonenta (właściciela),
 • dane płatnika (na te dane wystawiana jest faktura).
Dane płatnika mogą Państwo zmienić w każdej chwili z poziomu panelu administracyjnego domeny. Zmiana tych danych nie wymaga potwierdzenia. Zmiana danych abonenta (domena polska) tzw. cesja wiąże się z formalnym potwierdzeniem zmiany. Każda zmiana wprowadzona w danych abonenta spowoduje automatyczne wygenerowanie wniosku, który musi zostać podpisany przez obecnego abonenta jak i przez nowego. Podpisany wniosek należy przesłać faksem do rejestratora pod numer podany na wniosku.
Chcę przenieść domenę z netwave.pl do innego operatora, co muszę zrobić.
Jeżeli chcą Państwo przenieść domenę do innego rejestratora to muszą Państwo nam przesłać e-mail z prośbą o wydanie kodu autoryzującego transfer domeny. Wiadomość należy wysłać z adresu podanego jako e-mail abonenta. Na ten sam adres otrzymają Państwo wiadomość zwrotną z kodem. Nie ma możliwości przesłania kodu na inny adres e-mail lub podania go telefonicznie.
Jak mogę przedłużyć okres ważności posiadanej domeny?
Na adres e-mail, podany w danych płatnika, wysłana będzie informacja przypominająca o płatności za wygasającą domenę. Domyślnie taka informacja wysyłana jest trzykrotnie: 21, 7 i 3 dni przed wygaśnięciem domeny. W przypadku domen polskich, w chwili wygaśnięcia domeny, wysyłana jest jeszcze jedna informacja informująca o wygaśnięciu domeny.
Nie opłaciłem domeny w terminie, co teraz?
Jeżeli nie chcą Państwo przedłużać domeny na kolejny okres abonamentowy to jej nie opłacenie spowoduje jej wygaśniecie i nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami. Jeżeli domena wygasła a Państwo nadal chcą z niej korzystać, to w większości przypadków wystarczy jej szybkie opłacenie i przesłanie nam potwierdzenia dokonania płatności. Przedłużenie wygasłej domeny może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

W przypadku domen polskich mają Państwo 14 dni na przedłużenie domeny. Po tym czasie domena zostanie uwolniona do ponownej rejestracji. Domeny .eu natychmiast po wygaśnięciu trafiają do kwarantanny a ich przywrócenie wiąże się ze znacznymi kosztami. Domeny globalne można przedłużyć bez problemu w ciągu 30 dni od wygaśnięcia.
Nie chcę przedłużać domeny. Co mam zrobić?
Brak płatności za domenę spowoduje jej automatyczne wygaśnięcie (po zakończeniu okresu abonamentowego) i po określonym czasie uwolnienie do ponownej, ogólnej rejestracji.
Jak zrezygnować z domeny .at (Austria)?
W przypadku rezygnacji z domeny .at należy wysłać wniosek o jej usunięcie do operatora domen austryjackich . Wzór wniosku do pobrania znajduje się na stronie: https://www.nic.at/en/service/domain-cancellation/. Brak pisemnej rezygnacji spowoduje przejęcie obsługi domeny przez: nic.at GmbH (główny operator domen austryjackich). Właściciel zostanie dodatkowo obciążony kosztami odnowienia domeny według cennika umieszczonego na stronie: https://www.nic.at/en/service/billing/prices/.
Nowości w netwave.pl
 • .games, .photo, .site, .yoga, .vacations - nowa oferta domen - Niezmiernie miło nam poinformować że od dziś za naszym pośrednictwem mogą Państwo rejestrować kolejne domeny globalne w 17 nowych, ciekawych rozszerzeniach. Do naszej oferty trafiają między innymi takie rozszerzenia domen jak: .games, photo, .photos, .restaurant, .site, .ski, .yoga, .vacations. Aktualne ceny nowych domen przedstawiamy poniżej. Serdecznie zapraszamy...  do rejestracji. Ile kosztują nowe domeny: Usługa: Rejestracja: Odnowienie: Transfer: Domena .games (1 rok):79.00 zł/netto99.00 zł/netto99.00 zł/netto Domena .photo (1 rok):129.00 zł/netto149.00 zł/netto149.00 zł/netto Domena .photos (1 rok):60.00 zł/netto115.00 zł/netto115.00 zł/netto Domena .recipes (1 rok):199.00 zł/netto219.00 zł/netto219.00 zł/netto Domena .repair (1 rok):129.00 zł/netto149.00 zł/netto149.00 zł/netto Domena .report (1 rok):89.00 zł/netto109.00 zł/netto109.00 zł/netto Domena .rentals (1 rok):129.00 zł/netto149.00 zł/netto149.00 zł/netto Domena .restaurant (1 rok):199.00 zł/netto219.00 zł/netto219.00 zł/netto Domena .review (1 rok):129.00 zł/netto149.00 zł/netto149.00 zł/netto Domena .reviews (1 rok):99.00 zł/netto119.00 zł/netto119.00 zł/netto Domena .site (1 rok):129.00 zł/netto149.00 zł/netto149.00 zł/netto Domena .ski (1 rok):169.00 zł/netto199.00 zł/netto199.00 zł/netto Domena .vodka (1 rok):129.00 zł/netto149.00 zł/netto149.00 zł/netto Domena .vision (1 rok):129.00 zł/netto149.00 zł/netto149.00 zł/netto Domena .vacations (1 rok):129.00 zł/netto149.00 zł/netto149.00 zł/netto Domena .yoga (1 rok):129.00 zł/netto149.00 zł/netto149.00 zł/netto Domena .voyage (1 rok):199.00 zł/netto219.00 zł/netto219.00 zł/netto Do powyższych cen należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%.
 • Uwaga na informacje o płatnościach - Drodzy Klienci, dotarło do nas ostatnio kilka informacji odnośnie wiadomości e-mail dotyczących płatności za usługi świadczone przez naszą firmę, ale niewysłanych przez nas! W związku z tym bardzo prosimy o dokładne sprawdzanie wszelkich informacji o płatnościach. Szczególnie prosimy zwracać uwagę na: automatyczne wiadomości o płatnościach wysyłamy...  tylko z adresu platnosci@netwave.pl, nasz numer konta bankowego jest stały od początku działania firmy i nie planujemy na razie go zmieniać, link do płatności online zawsze prowadzi do naszej strony, która zabezpieczona jest certyfikatem SSL (zielona kłódka), nie wysyłamy faktur ani innych załączników spakowanych (.ZIP, .RAR), wysyłane przez nas załączniki do wiadomości e-mail mają zawsze rozszerzenie .PDF, w chwili obecnej nie wysyłamy wiadomości SMS dotyczących płatności. Zmieni się to za jakiś czas ale zostaną Państwo o tym wcześniej poinformowani. Przy okazji prosimy o podawanie w tytułach przelewów bankowych dokładnych nazw usług lub numerów płatności. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących płatności prosimy o kontakt.
 • Nowe domeny narodowe - W ostatnim czasie w naszej ofercie pojawiło się kilkaset nowych domen globalnych. W związku z tym dla równowagi dodajemy do naszej oferty nowe domeny narodowe. Domeny z rozszerzeniem .CH (Szwajcaria), .HU (Węgry), .SI (Słowenia), .LT (Litwa) oraz 7 innych domen narodowych można od dziś rejestrować za naszym pośrednictwem. Kolejne domeny już wkrótce, zapraszamy...  do rejestracji... Ile kosztują nowe domeny: Usługa: Rejestracja: Odnowienie: Transfer: Domena .ae (1 rok):280.00 zł/netto330.00 zł/netto0.00 zł/netto Domena .ag (1 rok):360.00 zł/netto400.00 zł/netto0.00 zł/netto Domena .ch (1 rok):70.00 zł/netto100.00 zł/netto0.00 zł/netto Domena .hu (1 rok):60.00 zł/netto80.00 zł/netto0.00 zł/netto Domena .li (1 rok):70.00 zł/netto100.00 zł/netto0.00 zł/netto Domena .lt (1 rok):100.00 zł/netto130.00 zł/netto0.00 zł/netto Domena .lu (1 rok):90.00 zł/netto110.00 zł/netto0.00 zł/netto Domena .md (1 rok):250.00 zł/netto700.00 zł/netto0.00 zł/netto Domena .me (1 rok):70.00 zł/netto110.00 zł/netto0.00 zł/netto Domena .mx (1 rok):190.00 zł/netto230.00 zł/netto0.00 zł/netto Domena .si (1 rok):110.00 zł/netto130.00 zł/netto0.00 zł/netto Do powyższych cen należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%.
 • .art, .life, .love, .moda, .men - nowe domeny globalne - .lol, .link, .live, .media .marketing i jeszcze 8 nowych typów domen globalnych trafia dziś do naszej oferty rejestracji domen internetowych. Teraz za naszym pośrednictwem można zamówić domeny w ponad 360 ciekawych rozszerzeniach. Kolejne nowe domeny już wkrótce, zapraszamy do rejestracji... Ile kosztują nowe domeny: Usługa: Rejestracja: Odnowienie: Transfer:...  Domena .art (1 rok):69.00 zł/netto80.00 zł/netto80.00 zł/netto Domena .land (1 rok):130.00 zł/netto160.00 zł/netto160.00 zł/netto Domena .lat (1 rok):130.00 zł/netto160.00 zł/netto160.00 zł/netto Domena .lease (1 rok):199.00 zł/netto230.00 zł/netto230.00 zł/netto Domena .lgbt (1 rok):180.00 zł/netto210.00 zł/netto210.00 zł/netto Domena .life (1 rok):130.00 zł/netto160.00 zł/netto160.00 zł/netto Domena .limited (1 rok):130.00 zł/netto160.00 zł/netto160.00 zł/netto Domena .link (1 rok):59.00 zł/netto70.00 zł/netto70.00 zł/netto Domena .live (1 rok):100.00 zł/netto130.00 zł/netto130.00 zł/netto Domena .loan (1 rok):130.00 zł/netto150.00 zł/netto150.00 zł/netto Domena .loans (1 rok):380.00 zł/netto400.00 zł/netto400.00 zł/netto Domena .lol (1 rok):130.00 zł/netto150.00 zł/netto150.00 zł/netto Domena .love (1 rok):130.00 zł/netto150.00 zł/netto150.00 zł/netto Domena .marketing (1 rok):130.00 zł/netto150.00 zł/netto150.00 zł/netto Domena .media (1 rok):130.00 zł/netto150.00 zł/netto150.00 zł/netto Domena .men (1 rok):130.00 zł/netto150.00 zł/netto150.00 zł/netto Domena .moda (1 rok):130.00 zł/netto150.00 zł/netto150.00 zł/netto Domena .ws (1 rok):80.00 zł/netto150.00 zł/netto150.00 zł/netto Do powyższych cen należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%.
 • Transfer domeny - W celu rozwiania wszelkich wątpliwości związanych z transferem domen internetowych przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji i zasad z tym związanych. Z naszego zestawienia można dowiedzieć się jak rozpocząć proces transferu, co to jest kod autoryzacyjny (Authinfo/Authcode) i skąd go otrzymać. Ponadto opisujemy różnice w zasadach transferu jakie...  obowiązują dla domen: polskich, globalnych oraz europejskich. Zapraszamy do lektury i transferu domen do nas.
 • Zmiany w promocjach na hosting, domeny i certyfikaty SSL - Z dniem 06 lipca 2017 roku zakończone zastają następujące promocje: Certyfikat SSL do konta 30% taniej - cena rejestracji 70 zł/netto, Domeny .EU za dychę - cena rejestracji 8.13 zł/netto. Jednocześnie informujemy, że ceny rejestracji wyżej wymienionych usług będą utrzymane na poziomie obowiązującym w trakcie trwania promocji. Wznawiamy także promocję...  na hosting - regulamin promocji. Od dziś każde konto hostingowe przeniesione od innego operatora będzie premiowane dodatkowymi 6 miesiącami abonamentu gratis. . Serdecznie zapraszamy do zamawiania usług i przenoszenia kont.
 • Rezygnacja z domeny .at (Austria) - W przypadku rezygnacji z domeny .at należy wysłać wniosek o jej usunięcie do operatora domen austryjackich . Wzór wniosku do pobrania znajduje się na stronie: https://www.nic.at/en/service/domain-cancellation/. Brak pisemnej rezygnacji spowoduje przejęcie obsługi domeny przez: nic.at GmbH (główny operator domen austryjackich). Właściciel zostanie dodatkowo...  obciążony kosztami odnowienia domeny według cennika umieszczonego na stronie: https://www.nic.at/en/service/billing/prices/.
 • Ostatnie nowe domeny w 2017 roku - Dziś po raz ostatni w tym roku do naszej oferty dodajemy nowe domeny globalne i narodowe. Liczba domen jakie można zarejestrować za naszym pośrednictwem wzrosła więc do ponad 340 rozszerzeń. Osobom rejestrującym domeny globalne przypominamy o konieczności weryfikowania adresów e-mail podanych podczas rejestracji. Nowo dodane domeny to: .ae, .ag, .ch, .li, .lt,...  .md, .me, .mx, .auction, .bingo, .boats, .broker, .kaufen,.kitchen, .legal, .money, .photography, .sex, .shop, .store, .tech, .top, .vip, .website, .wedding, .work, .zone Zapraszamy do rejestracji...
 • Kolejne zmiany w domenach globalnych - Jak zapowiada ICANN (organizacja odpowiadająca za zarządzanie domenami globalnymi) już od grudnia 2016 roku wprowadzone zostaną nowe zasady mające chronić abonentów przed utratą domen globalnych. Każda zmiana w danych właściciela domeny globalnej będzie wymagała podwójnego potwierdzenia. Potwierdzić zmianę będzie musiał zarówno obecny oraz przyszły...  abonent domeny. Potwierdzenie będzie wymagane nawet jeżeli zmianie ulegną tylko niektóre dane, a abonent fizycznie pozostanie ten sam. Wprowadzony zostanie także dodatkowy czas ochrony domeny przed jej transferem do innego rejestratora. Poza aktualnie obowiązującym okresem 60 dni po transferze lub rejestracji dojdzie dodatkowo 60 dniowy okres blokady transferu po zmianie abonenta. Wszystkim abonentom domen globalnych sugerujemy sprawdzenie i aktualizacje danych przed datą wprowadzenia zmian.
 • Ponad 300 typów domen w ofercie - Od dziś za naszym pośrednictwem można rejestrować domeny globalne w 18 nowych rozszerzeniach. W naszej ofercie znajduje się więc już ponad 300 typów domen do wyboru. Przypominamy także o konieczności weryfikowania adresów e-mail podanych podczas rejestracji domen globalnych. Nowo dodane domeny to: .hiphop, .hockey, .holdings, .holiday, .horse, .host, .hosting,...  .house, .how, .immo, .industries, .ink, .institute, .insure, .international, .investments, .irish, .jewelry, .jobs, .je, .ltd, .jo, .parts, .im, .fr, .ga, .gg, .gl, .gr, .gs, .gy, .online, .bz, .cm, .af, .pro Kolejne rozszerzenia domen będą dodawane sukcesywnie. Zapraszamy do rejestracji...
 • Nowe domeny globalne - Niezmiernie miło nam poinformować, iż od dnia dzisiejszego rozszerzamy pulę domen globalnych, jaką mogą Państwo zarejestrować w naszej firmie. Nowe domeny w naszej ofercie to: .academy, .actor, .adult, .agency, .apartments, .band, .bar, .beer, .bet, .bid, .bike, .business. Kolejne rozszerzenia domen będą dodawane sukcesywnie. Przypominamy także o konieczności...  weryfikowania adresów e-mail podanych podczas rejestracji domeny globalnej. Zapraszamy do rejestracji... ---------------------------------------------------------- 19.05.2016 - Kolejne domeny dodane: .cab, .cafe, .camera, .camp, .cards, .care, .careers, .cash, .casino, .catering, .center, .chat, .cheap, .city, .cleaning, .click, .clinic, .clothing, .cloud, .club. ---------------------------------------------------------- 22.05.2016 - Kolejna paczka domen dodana: .coach, .codes, .coffee, .community, .company, .computer, .construction, .consulting, .contractors, .cooking, .cool, .country, .coupons, .credit, .cruises. ---------------------------------------------------------- 02.06.2016 - Nowe domeny dodane: .dance, .date, .dating, .deals, .delivery, .dental, .design, .diet, .digital, .direct, .directory, .discount, .dog, .domains, .download. ---------------------------------------------------------- 02.06.2016 - Aktaliazacja listy domen, dodano: .earth, .education, .email, .energy, .engineering, .enterprises, .equipment, .estate, .eu.com, .events, .exchange, .expert, .exposed, .express ---------------------------------------------------------- 22.08.2016 - Kolejne domeny dodane: .fail, .faith, .family, .farm, .fashion, .finance, .financial, .fish, .fishing, .fit, .fitness, .flights, .florist, .flowers, .football, .forex, .forsale, .foundation, .fund, .furniture.
 • Oferujemy kompleksowe rozwiązania internetowe takie jak: hosting, rejestracja domeny, projektowanie stron www oraz sklepów internetowych. We offer complex Internet solutions such as hosting, domain registration, webdesign and e-shop projects. We also offer aditional services: website translation. Gdańsk, Sopot, Gdynia, trójmiasto, hosting, domeny, certyfikaty SSL, tani hosting, tanie domeny, polskie domeny, dobry hosting, polskie domeny, domeny tanio,
Domeny - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 - Netwave s.c.